Hoppa till sidans innehåll

Startlista PAY AND JUMP 12/5

11 MAJ 2019 15:58
Preliminär svartlista för våran Pay and jump den 12/5
  • Skapad: 11 MAJ 2019 15:58

PRELIMINÄR STARTLISTA 

30 cm 

 

Stella Sundin - Snäckarve Oboy B- ponny

Julia Pedersen - Dora A- ponny 

Vera Klevhag - Sardis Cassandra The Second 

Wilda Kristensson - Grythöjdens Caramba 

Sandra Ahlström . Coolpark Silver

 

40 cm 

 

Elina Kalpakidis - Mimmi 

Alicia Köhalmi - Victor

 

50 cm 

 

Mathilda Lozsell Sigfridsson - Akleja

Hans Skillborg - Glampi fra Kaldbak

My Svensson - Willow

Alice Droben - Madges Lane Paul

Nea Svensson - Nebo Jasmin 

Lisa Brunestam - Surprise a Brothertrick

Moa Farina - Frugo

Alicia Köhalmi - Victor

Filippa Mårtensson - Wilhelm II

Alice Göransson - Bobo

 

 

60 cm 

 

Mathilda Lozsell Sigfridsson - Akleja

Hans Skillborg - Glampi fra Kaldbak

Alice Dykes - Shanvoher Brave Boy

Cajsa Johansson - Kacperek

My Svensson - Willow

Alice Droben - Madges Lane Paul

Stella Jaderup - Creagh Fred

Filippa Mårtensson - Rathball Rocket

Åsa Alklint - Mimmi 

Tova Mader - Peppy 49

Elsa Nilsson Cragnell - Brännornas Vektra

Moa Farina - Frugo

Filippa Mårtensson - Wilhelm II

Johanna Frils - Laika

 

 

70 cm 

 

Anna Jakobsson - Playboy

Saga Lundgren - Detleffe 

Alice Dykes - Shanvoher Brave Boy

Betty Torstensson - Bailey

Vilma Berggren - Creagh Fred 

Miriam Källbom Andersson - Caramba 

Filippa Mårtensson Rathball Rocket

Tova Mader - Peppy 49 

 Isabelle Christensson - Lucy´s Princess 

 Elsa Nilsson Cragnell - Brännornas Vektra

 Anna Jakobsson - Playboy

Linnéa Bjärby - Shalamar Queen 

Ellen Haupt Laagus - Jakey Babies Girl 

Johanna Frills - Laika

Linn Andersson - Foxtror le beau

 

 

80 cm 

 

Saga Lundgren - Detleffe 

Emmy Lennartsson - Ardmore Val 

Betty Torstensson - Bailey 

Hannah Steenbeck - Grey Shimmer

Annie Lundberg - The Mink Myster

Thea Lövquist - Branchfield Beauty 

Ellen Haupt Laaugs - Jakey Babies Girl 

Agnes Eriksson - Perrys Lad

 

90 cm 

 

Emmy Lennartsson - Ardmore Val 

Agnes Eriksson - Perrys Lad

Hannah Steenbeck - Grey Shimmer

Annie Lundberg - The Mink Myster

 

 Storhäst startar tidigast 13.00

Bangång 10 minuter innan storhäst startar

 

40 cm 

 

Anneli Ekvall - Nirvana

Kristoffer Alsén - Viva La Chica (SWB)

 

50 cm 

 

Emma Larsson - Santos (SWB)

Regina Atterstam - Miss Canteeny Star 

Camilla Andersson - Magio Da Carma (SWB)

Kristoffer Alsén - Viva La Chica (SWB)

 

60 cm 

 

Zübeyde Gürbüz - Tone 

Paula Andreasson - Fifty Fifty (36) (SWB)

Thilde Blomqvist - Domingo van de Scheak

Emma Larsson - Santos (SWB)

Camilla Andersson - Magio Da Carma (SWB)

Gabriella Dahlstrand - Leal AR

 

70 cm 

 

Boel Dahlskog - Romani 

Sara Larsheden - Holstegårds Waldmio 

Filippa Fagerberg Olsson - Brad P (SWB) 

Paula Andreasson - Fifty Fifty (36) (SWB)

Regina Atterstam - Miss Canteeny Star

Marianne Warringer - Vallmo KLT (SWB)

Per Nilsson - Hugo 

Christoffer Adriansson - Desteny Z 

Eva N-Ranehammar - Amore OZ (SWB)

Gabriella Dahlstrand - Leal AR

Maja Gripstedt - FC Xanthus

Kristian Persson - Imagine Candy Crush 

 

 

80 cm 

 

Pia Cornéer Persson - Eskerhills Lexalot

Ellen Olofsson Jalrup - Carnato

Felicia Remmhagen - Comme il faut (SWB)

Filippa Thordenius - Its Me 

Madelein Kmet - Cormints Diamond

Boel Dahlskog - Romani

Filippa Fagerberg Olsson - Brad P (SWB)

Petronella Gottholdsson Lawin - Maritza Hästak (SWB) 

Sara Larsheden - Holstegårds Waldmio 

Eva N-Ranehammar - Amigo F (SWB)

Camilla Eldh - Stay Cool (SWB)

Marianne Warringer - Vallmo KLT (SWB)

Per Nilsson - Hugo 

Lisa Persson - Arandasj

 

90 cm 

 

Camilla Helander - Lexza 

Ulrika Schön - Lill-Babs (35) (SWB)

Sofie Andersson - Eddie The Eagle 

Filippa Thordenius - Its Me 

Madelein Kmet - Cormints Diamond

Laura-Lee Jensen Bergström - Perfect Stranger

Felicia Remmhagen - Comme il faut (SWB)

Petronella Gottholdsson Lawin - Maritza Hästak (SWB) 

Kaisa Kristin Lokvik Helseth - Kenny Starfighter (SWB)

Nelly Lynghed - Alure 

Emilia Kedemyr - Claus Claussen 

Julia Kandell - Luinda 

Camilla Helander - Lexza

 

100 cm 

 

Josefin Norström - Dollar Skills (SWB) 

Sofie Andersson - Eddie The Eagle 

Emelie Alsterfjord - This and That

Ulrika Schön - Lill-Babs (35) (SWB) 

Jenny Wangebo - Sarajevo 

Nelly Lynghed - Alure

Julia Kandell - Luinda

Ida Johansson - Campina Z

 

 

110 cm 

 

Anna Martina Cederquist - Jameson 

Wilma Salonen - Tzatziki Hästak (SWB)

Josefin Norström - Dollar Skills (SWB)

 

120 cm 

 

1. Anna Martina Cederquist - Jameson

 

Skribent: Julia Månsson
Epost: Adressen Gömd

Trollenäs..

Djur&Natur

 

 

Alfdex

Postadress:
Trolleholms RF - Ridsport
Pernilla Werder, Gullarp 201
24192 Eslöv

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info