Hoppa till sidans innehåll

Valberedningens slutliga förslag inför årsmötet 11/2-2018

2018-02-05 22:42
  • Uppdaterad: 2018-02-08 10:54

Valberedningens förslag – årsmöte 2018-02-11 -  Trolleholms Rf
Uppdaterad 2018-02-07

Förutsättningar:
Avsägelse ledamot: Robert Holmberg och Roland Wessel
Avsägelse suppleant: Molly Arvidsson
Avsägelse revisor: Gustav Larsson
Avsägelse tävlingskommitté: Tommy Ramsby, Kristian Persson, Marie Salonen och Mia Arvidsson
Avsägelse träningskommitté: Gunilla Nilsson
Avsägelse valberedning: Ulrika Nilsson.   Sammankallande avgår också enligt rullande schema.

Styrelse 2018:        Namn        Förslag    Period       

Ordförande (1 år)    Jonas Mader        omval    2018           

Ledamot 1 (2 år)    Kristian Persson        kvarstår    2017-2018       

Ledamot 2 (2 år)    Ann-Louise Christensson    kvarstår    2017-2018       

Ledamot 3 (2år)    Tobias Andersson    kvarstår    2017-2018       

Ledamot 4 (2 år)    Julia Månsson        kvarstår    2017-2018

Ledamot 5 (2 år)    Anders Sjödin        Omval    2018-2019       

Ledamot 6 (2 år)    Tommy Ramsby        Omval    2018-2019       

Ledamot 7 (2 år)    Pernilla Werder        Nyval    2018-2019

Ledamot 8 (2 år)    Lina Persson        Nyval    2018-2019

Suppleant 1 (1 år)    Siri Sjögren        Omval    2018   

Suppleant 2 (1 år)    Carina Jönsson        Nyval    2018       

Suppleant 3 (1 år)    Margareta Sjödin    Nyval    2018   
                           

Revisor (2år)        Per Wigrup        Kvarstår    2017-2018

Revisor (2 år)        Pernilla Sjöstrand    Nyval    2018-2019       

Suppleant (2 år)    Håkan Andersson    Kvarstår    2017-2018

Suppleant (2 år)    Ingemar Haraldsson    Omval    2018-2019       



Tävlingskommitté 2018
Julia Månsson        Omval
Jessica Larsson        Omval
Pernilla Werder     Omval
Sofie Andersson     Omval
Annika Månsson    Nyval
Pia Cornéer Persson    Nyval
Desirée Persson        Nyval
Anna Lindsjö        Nyval
Magnus Alsterfjord    Nyval
Ellie Werder        Nyval

       

Kök- och matkommitté 2018  - omval på samtliga
Jonas Mader
Håkan Jönsson
Julia Månsson
Anders Sjödin
Pia Haraldsson


Banunderhålls- och anläggningsgrupp 2018  - omval på samtliga
Roland Wessel
Kristian Persson
Henrik Läbom
Ingemar Haraldsson
Robert Holmberg
Olof Larsson
Jonas Mader
Bert Nilsson


Träningsgrupp 2018
Pia Cornéer Persson    Omval
Agneta Berglund    Omval
Jeanette Göransson    Nyval

Valberedning 2018 – mötet föreslår kandidater – avgående ledamöter kan vara lämpliga

Sammansättningen 2017 har varit:
Sammankallande: Pia Haraldsson    sammankallande avgår enl rullande schema
Ordinarie: Ulrika Nilsson        avsägelse inkommen   
Suppleant: Gisela Holmberg
Suppleant: Margareta Sjödin        avgår pga förslag till suppleantpost

 

Skribent: Pernillla Werder
Epost: Adressen Gömd

Trollenäs..

Djur&Natur

 

 

Alfdex

Postadress:
Trolleholms RF - Ridsport
Pernilla Werder, Gullarp 201
24192 Eslöv

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info